O plenerze słów kilka

Pewnie myśląc o swojej wymarzonej pamiątce ślubnej zastanawiacie się nad plenerem. Gdzie powinien się odbyć? Jaki powinien być?

Na początek – może Was zaskoczymy, ale przy filmie ślubnym wykonanie pleneru nie zawsze jest konieczne. Często mamy nagromadzone tak dużo reporterskiego materiału, że ujęcia plenerowe zupełnie nie są potrzebne. Jeśli stworzymy świetny reportaż z przygotowań, kościoła, Sali i zakończenia – śmiało będziemy mieli kompletną i piękną pamiątkę. Z pewnością plener o wiele ważniejszy jest dla fotografa – to on często otwiera album, buduje klimat wokół Pary Młodej.

Ale nie oznacza to wcale, że my plenerów nie filmujemy! Wręcz przeciwnie: robimy to dość często. Ujęcia te ubarwiają film w różnych momentach. Czasem są czołówką, czasem zakończeniem, jeszcze innym razem przeplatają się z główną „fabułą”.

Najważniejsze dla nas przy wyborze miejsca na plener jest to, byście się tam dobrze czuli. My odnajdziemy się wszędzie, ale nie każda Para dobrze będzie czuła się na ulicach miasta, kiedy ludzie będą patrzeć, a czasem podchodzić, życzyć wszystkiego najlepszego, śpiewać „Sto lat”… Wtedy lepiej wybrać miejsce ustronne, w którym odpowiednio wejdziecie w klimat zdjęć lub filmu.
Może Was zdziwimy, ale jeśli plener jest dobrze przygotowany i mamy na niego wspólny pomysł, można dosłownie zrobić go wokół jednego drzewa. Wszystko zależy od wizji artystycznej.

Plener może być bardzo naturalny – jest wtedy formą rejestracji sesji fotograficznej – ale można odegrać go według wcześniej ustalonego scenariusza. Może być też związany z Waszą pasją lub zawodem, który wykonujecie. Można go zrealizować np. w miejscu, w którym się poznaliście lub po prostu dobrze się Wam kojarzy. Najważniejszy jest tutaj Wasz komfort i swoboda.

Oczywiście możemy pojechać z Wami w dowolne miejsce, ale z doświadczenia wiemy, że najlepiej skupić się w jednej lub w dwóch lokalizacjach. Wtedy najmocniej wejdziecie w klimat zdjęć lub filmu. Bieganie z miejsca na miejsce często kończy się tym, że trudno zbudować odpowiednią atmosferze na planie.
Realizowaliśmy już bardzo różne przedsięwzięcia – byliśmy pierwszą ekipą, która kręciła film w bunkrach pod ziemią w Międzyrzeczu, lataliśmy z naszymi Parami samolotami, jeździliśmy motocyklami, wyruszaliśmy nad morze, do pięknych miast takich jak Toruń, Wrocław czy Gdańsk, ale także do miejsc bardziej mrocznych jak ruiny zamków.
Oto kilka zdjęć z realizacji plenerów, które wykonaliśmy wspólnie z firmą Fotostube.
A Wy – jak wspominacie swoje plenery? A może dopiero je planujecie przed ślubem? Podzielcie się z nami w komentarzach!

2017-04-25T22:59:30+00:00

Dodaj komentarz