Filmowanie ślubów i wesel CAŁA POLSKA

Dlaczego Wasze wesele to nie chałtura

Chałtura, chałturnicy, chałturzenie… ile nasłuchaliśmy się tego słowa odmienianego we wszystkich możliwych kontekstach podczas pracy w branży ślubnej… Te słowo dotyka nas bardzo. Oczywiście jesteśmy świadomi tego, że wiele osób filmuje wesela tylko dla pieniędzy. Zresztą, nie dotyczy to tylko tzw. „kamerzystów weselnych”, ale także fotografów ślubnych, didżejów, wodzirejów, barmanów i wszelkich innych „obsługiwaczy” wesel.

Nie bez powodu napisałem o nich „obsługiwacze”. Dla nas sprawa jest jasna: jeśli czegoś nie lubisz robić, to po prostu tego nie rób. Nie ma chyba gorszego podejścia do ślubów i wesel niż tylko i wyłącznie w celach zarobkowych. Tymczasem przecież filmując Wasz ślub i wesele, tak naprawdę stajemy się uczestnikami jednych z najważniejszych chwil Waszego wspólnego życia. Pozwalacie nam wkraczać w swoją intymną strefę, jaką są Wasze uczucia, przeżycia, rodziny. Ufacie nam, więc nas wpuszczacie na niedostępne dla wielu osób obszary. My jesteśmy tego świadomi.

Dekoracje zostaną rozebrane, samochód odjedzie, salę będzie trzeba zdać, ceremonia – choćby najpiękniejsza – szybko przeminie, alkohol zostanie wypity, jedzenie zjedzone… Co wtedy pozostanie?

Dla nas sfilmowanie wesela to coś więcej niż tylko „obsługa”. To możliwość zarejestrowania wydarzenia, które stanie się dla Was pamiątką na całe życie. Zawsze powtarzamy: dekoracje zostaną rozebrane, samochód odjedzie, salę będzie trzeba zdać, ceremonia – choćby najpiękniejsza – szybko przeminie, alkohol zostanie wypity, jedzenie zjedzone… I co zostaje? Wspomnienia. Niestety, te są ulotne. Aby móc wrócić do nich za kilka lat, decydujecie się na film i zdjęcia z wesela. To najlepsze co możecie zrobić.

Być może w tej chwili jest to pamiątka, której jeszcze nie doceniacie. Zmieni się to jednak za kilka lat, kiedy będziecie oglądać swój film ślubny z Waszymi dziećmi, kiedy będziecie chcieli spojrzeć w 50. rocznicę ślubu, jak byliście młodzi, szczęśliwi, pełni energii i nadziei na przyszłość, którą razem przeżyliście. Wtedy docenicie wartość filmu i zdjęć ślubnych.

My jesteśmy tego świadomi i dla nas jest to bardzo ważne. Chcemy dać Wam pamiątkę, która nie tylko wyląduje na półce i będzie się kurzyć, ale do której z sentymentem będziecie wracać. To jest podstawowa filozofia naszej pracy podczas filmowania uroczystości ślubnych i wesel.