Filmowanie ślubów i wesel CAŁA POLSKA

Czym się kierować podczas wyboru kamerzysty na wesele

Jak wybrać najlepszego kamerzystę na wesele? Czym się kierować, szukając firmy, która wykona film ślubny? To pytanie zadaje sobie niemal każda Para Młoda, która marzy o wyjątkowej pamiątce ze swojego wesela. Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania!

Skoro czytasz ten artykuł, nie musimy Cię przekonywać, że warto zamówić sobie film z wesela. Nie musimy Cię więc do tego przekonywać. Ale jak wybrać najlepszą usługę filmowania ślubów i wesel? Na co zwrócić uwagę, by nie być zawiedzionym jakością usługi filmowania?

Po pierwsze: na czym Wam zależy?

Odpowiedzcie sobie na pytanie, czego oczekujecie od swojego kamerzysty i filmu ślubnego. Być może zależy Wam na standardowej pamiątce, nie macie dużych wymagań, a być może szukacie firmy z indywidualnym podejście, która stworzy dla Was niesamowity film ślubny.

Po drugie: budżet.

Najbardziej drażliwy temat. Ale tak już jest, że żeby mieć zapewnioną wysokość jakiejkolwiek usługi w jakiejkolwiek branży, trzeba za nią zapłacić często niemałe pieniądze. Tak samo jest z filmowaniem ślubów i wesel. Oczywiście są firmy, które świadczą usługi niemal za pół-darmo. Często są to jednak ludzie bez doświadczenia, którzy się uczą, wchodzą na rynek albo nie posiadają dobrej jakości sprzętu. Zastanówcie się jednak, czy zrobienie pamiątki z jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu, jakim jest ślub i wesele, chcecie powierzyć w ręce amatora albo pseudofilmowca, który nie do końca wie co robi.

Po trzecie: czas.

Tak! Dajcie sobie czas na wyszukanie najlepszego kamerzysty dla Was. Dziś dużo próbek filmów weselnych znajdziecie w Internecie, więc w każdej chwili możecie poszukać czegoś, co Wam odpowiada. Ale to jeszcze jeden aspekt: sprawdźcie, czy Wasz kamerzysta weselny ma dla Was czas. Czy chętnie się spotka, by omówić wesele, czy jest otwarty na Wasze ślubne pomysły i wreszcie – czy będzie Was zbywał, czy poświęci Wam tyle czasu, ile potrzebujecie. Pomyślcie: jeśli kamerzysta na ślub i wesele już przed Waszym ślubem nie znajdzie dla Was czasu, jaką macie gwarancję, że poświęci go wystarczająco dużo na sfilmowanie wesela, a potem montaż filmu ślubnego?

Po czwarte: charaktery.

Nie każdy kamerzysta na wesele przypadnie Wam do gustu, choćby robił najpiękniejsze filmu ślubne. Jeśli się nie polubicie, nie zaufacie mu, nie otworzycie się w dzień wesela na nowe doświadczenie, jakim jest praca z kamerą, więc po co się męczyć, jeśli nie ma miedzy Wami tzw. chemii?

Po piąte: opinie.

Sprawdźcie próbki filmów ślubnych i opinie o kamerzyście na wesele, którego chcecie wybrać. Nie dokonujcie wyboru w ciemno. Musicie mieć pewność, że Wasz film będzie tak piękny, jak tego oczekujecie.

Po szóste: filozofia filmowania ślubów.

Jedni podchodzą do filmowania ślubów i wesel jak do tworzenia wyjątkowej pamiątki, inni traktują filmowanie ślubów i wesel jak chałturę. Kogo Wy szukacie? Firmy świadczącej usługi filmowania ślubów i wesel, która potraktuje Was wyjątkowo, czy kamerzysty na wesele, dla którego będziecie jedną z wielu par, na której można nieźle zarobić?

Po siódme: sprzęt i pozwolenia.

Co prawda nie jest to czynnik najważniejszy. Jak mówi nasz znajomy kamerzysta ślubny, on może zrobić film z wesela nawet widelcem i jeśli będzie to dobry film, to nic nikomu do tego, w jaki sposób powstawał; warto jednak zwrócić uwagę, czy firma, której zaufacie cały czas się rozwija, inwestuje w sprzęt, szkolenia, wiedzę, czy stoi w miejscu. Ważne też, by osoba filmująca wesele miała dokumenty potwierdzające odbycie kursu filmowania w kościele i miała do tego uprawnienia – wtedy macie pewność, że wie jak się zachować oraz, że ksiądz nie będzie robił żadnych problemów. W końcu chcecie zaufać komuś, kto wie co robi i zapewnia wysoką jakość.

Po ósme: strój.

Oj, różnie potrafią się kamerzyści weselni ubrać. No, fotografowie też. Jeśli nie zależy Wam na schludnym wyglądzie kogoś, kto dla Was pracuje – nie przejmujcie się tym. Ale jeśli chcecie, by ta osoba nie odbiegała wizualnie od reszty gości na weselu, zwróćcie na to uwagę. Naszym zdaniem absolutne minimum to elegancka koszula i marynarka. Choć różnie z tym bywa u konkurencji. Pamiętajcie, że strój wiele mówi o człowieku. Poprzez ubiór okazuje się również szacunek Parze Młodej i gościom, którzy przyjdą na Wasze wesele. Wy przecież też tego dnia chcecie być eleganccy i schludni, prawda? Wymagajcie tego więc od swojego kamerzysty, który będzie kręcił Wasz film ślubny.

Po dziewiąte: komunikacja.

To niezwykle ważny czynnik. Kamerzysta musi umieć odpowiednio skomunikować się z księdzem, fotografem, obsługą sali oraz didżejem lub zespołem. Osoba, która nie ma na wysokim poziomie rozwiniętej komunikacji oraz relacji interpersonalnych nie będzie potrafiła odpowiednio zachować się w różnych sytuacjach.

Po dziesiąte: firma czy tzw. „wolny strzelec”?

Wielu kamerzystów weselnych wykonuje filmy weselne jako dodatkowy element zarobku. Na co dzień robią coś zupełnie innego, w weekendy filmują śluby i wesela. Wybierając takich ludzi, nie macie gwarancji, że zrobią Wasz film weselny dobrze i poświęcą mu dużo czasu. Poza tym wybierając firmę, z którą podpiszecie umowę weselną, macie gwarancję, że ktoś zaraz nie zniknie oraz wykonuje swoją pracę fachowo. W przypadku ewentualnych reklamacji, macie również gwarancję, że firma je rozpatrzy. No i najważniejsza sprawa: podatki. Osoby filmujące „z doskoku” nie muszą płacić ZUS, podatków i ponosić dodatkowych kosztów, takich jak utrzymanie pracowników. Firmy filmujące wesela te koszty mają. Niestety wpływa to na cenę. Zastanówcie się jednak, czy wolicie wspierać kogoś, kto uczciwie i legalnie pracuje, czy ludzi, którzy oszukują i kombinują. Bo jeśli myślicie właśnie o nich – jaką macie pewność, że Was nie będą chcieli oszukać, czegoś zakombinować albo wykonają swoją pracę w najwyższym standardzie jakościowym? Tam właśnie kryje się najwięcej chałturników, dla których jesteście tylko kolejnymi klientami, a nie wyjątkową Parą, która zasługuje na najlepszą pamiątkę ze swojego ślubu i wesela.

 

Zachęcamy Was do skorzystania z naszych usług. Naszą ofertę znajdziecie na http://www.nowozency.info